Уролог: що лікує і коли звернутись


Уролог — це спеціаліст, який лікує захворювання, пов’язані з чоловічими репродуктивними органами, а також чоловічими та жіночими сечовивідними шляхами. Незалежно від будь-яких упереджень, які ви можете мати через характер цієї спеціальності, ваш перший візит до уролога не повинен лякати чи збентежувати!

Якщо ваш терапевт направив вас до уролога, ймовірно, існує медична проблема, щодо якої потрібна допомога вузького спеціаліста. Важливо серйозно поставитися до візиту до уролога. Будьте готові поставити запитання або висловити занепокоєння, щоб отримати максимальну користь від свого візиту та знайти правильне лікування.

Щоб отримати уявлення про те, чого очікувати під час візиту до уролога, ось розбивка того, чому вам слід відвідати фахівця та з чого, ймовірно, складатиметься ваша зустріч.

Чому і коли вам потрібно звернутися до уролога?

Існує поширена помилкова думка, що урологи лікують лише чоловіків. Насправді уролог лікує як чоловіків, так і жінок від різних проблем зі здоров’ям, пов’язаних із сечовидільною системою та репродуктивними органами. Ваш уролог є експертом, коли йдеться про сечовидільну систему, яка включає нирки, сечовий міхур, сечоводи (тонкі трубки, що переносять сечу в сечовий міхур) і уретру (трубка, яка виводить сечу з сечового міхура).

Якщо ви чоловічої статі та відчуваєте будь-який із наведених нижче станів, вам рекомендується звернутися до уролога:

  • Проблеми під час сечовипускання, такі як біль або наявність крові
  • Раптова зміна запаху, кольору або запаху сечі
  • Підтікання сечі або проблеми з відтоком сечі
  • Камені в нирках або біль у нирках загалом
  • Занепокоєння щодо яєчок, пеніса або простати
  • Низька кількість сперматозоїдів
  • Рак нирок, сечового міхура, яєчок, пеніса або простати
  • Гормональний дисбаланс, наприклад низький рівень тестостерону

Жінкам рекомендується звернутися до уролога при таких захворюваннях:

  • Проблеми під час сечовипускання, такі як біль або наявність крові
  • Раптова зміна запаху, кольору або запаху сечі
  • Підтікання сечі або проблеми з відтоком сечі
  • Проблеми з сечовим міхуром, як гіперактивний сечовий міхур (ГМС)
  • Рецидивуючі інфекції сечовивідних шляхів
  • Камені в нирках або біль у нирках загалом
  • Рак нирок або сечового міхура.

Як підготуватися до першого візиту до уролога

Як уже згадувалося, найкращий спосіб переконатися, що ви отримуєте максимум від свого візиту, — це прийти підготовленим. Коли ваш уролог отримає повну інформацію, він зможе надати вам точний план лікування на майбутнє.

Ось кілька порад щодо підготовки до вашого візиту до уролога.

Цілком імовірно, що під час прийому вас направлять на аналіз сечі. Результати аналізу сечі дадуть лікареві зрозуміти, що відбувається з органами вашої сечової системи.

Крім того, вас можуть попросити заповнити анкету або відповісти на усні питання, щоб описати ваші симптоми. Надайте якомога більше деталей. Оцініть тяжкість ваших симптомів і запам’ятайте час коли вони виникають. Завжди корисно відслідковувати цю інформацію заздалегідь, а потім взяти її з собою на прийом. Перевірте свої симптоми у свого уролога та задайте будь-які запитання.

Лікар запише вашу детальну історію хвороби, щоб мати повну картину вашого здоров’я. Перелік будь-яких ліків, які ви приймаєте, слід включити до цієї інформації та оновлювати щоразу, коли ви звертаєтеся до лікаря. Обов’язково вкажіть будь-які харчові добавки або трави, які ви приймаєте.

Як відбувається огляд?

Уролог проведе фізичний огляд, який може включати наступне:

Для чоловіків із проблемами передміхурової залози пальцевий ректальний огляд є стандартом у цій галузі.

Цей огляд дозволяє лікарю фізично обстежити простату. Інші тести можуть включати мазок з уретри, щоб виключити будь-які захворювання, що передаються статевим шляхом, і аналіз крові, щоб перевірити рівень ПСА (простатоспецифічного антигену).

Для жінок, які мають справу з рецидивуючими інфекціями сечовивідних шляхів (ІМП) це , як правило, загальний аналіз сечі та бакпосів, УЗД органів малого тазу. Тестування на низький статевий потяг у жінок зазвичай вимагає аналізу крові для визначення рівня гормонів.

Ті, хто має симптоми нетримання сечі, пройдуть стрес-тест на кашель, щоб визначити втрату сечі.

Будь-яке занепокоєння щодо раку включатиме дослідження крові разом із відповідними фізичними обстеженнями.

Після того як ваш лікар огляне вас, він скаже вам свої висновки та можливі рішення. Залежно від ваших симптомів лікар може порекомендувати лікування, наприклад, медикаменти, фізіотерапію або хірургічне втручання. Робіть нотатки, коли ваш лікар разом з вами розглядає план лікування. Зараз саме час поставити будь-які уточнюючі запитання щодо того, що вам щойно сказали.

Пам’ятайте, якщо ви в чомусь не впевнені, просто запитайте! Ви та ваш уролог працюватимете разом, щоб вирішити, що підходить саме вам. В місті Черкаси в Медичному центрі для всієї родини «МЕДГАРАНТ» працює команда досвідчених урологів, можна пройти УЗД та здати всі необхідні лабораторні дослідження.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 2,00 из 5)
Загрузка...