Якій жорсткості матрац вибрати для сну

Сьогодні все більше людей починають розуміти, що матрац не лише рівномірно розподіляє вагу тіла по усій своїй поверхні, але і забезпечує правильне положення тіла на матраці. На перший погляд цей факт може здаватися не досить переконливим. Тільки на хорошому ортопедичному матраці Ваш хребет знаходитиметься в правильному фізіологічному стані. Це означає, що м’язи повинні знаходиться в розслабленому стані і відпочивати. І в результаті на ранок Ви не будете розбитими, а зможете почати новий день у бадьорому настрої.

Багато продавців матраців говорять про те, що треба обов’язково полежати на них перед купівлею, але насправді не можна за пару хвилин лежання зрозуміти підходить Вам цей матрац або ні. У будь-якому випадку Вам слід спершу визначитися самим хоч би яку міру жорсткості Ви вважаєте за краще відчувати.

Яку ж поверхню вибрати жорсткішу або м’якшу

матрациНаші предки не були розпещені матрацами з ефектом пам’яті, або з маccажным ефектом. Вони могли задовольнятися лише підстилками з листя, або шкурами тварин, ну і просто спали на землі. Не дивлячись на це, врядли у них спостерігалися скелетно-м’язові проблеми, які немов напасти поширюються в наші дні у малорухомого людства.

Ми віддаємо перевагу м’якшим умовам для сну, тому що у нас болить спина, а вона болить із-за нашого сидіння на стільці замість сидіння навпочіпки, ми плентаємося в туфлях замість того, що б бродити туди-сюди босими або хоч би в мокасинах, а також добуваємо їжу з візка супермаркету замість того, щоб полювати за нею або збирати урожай.

Навіть якщо Ви відноситеся до тих, хто намагається наслідувати прогрес (більше пересуватися ногами, мінімізувати час, проведений перед монітором або телевізором, регулярно робити зарядку), Ви всеравно захочете поекспериментувати з різними матрацами, на яких спите. Древні спальні місця споруджували з настилу дощок або інших грубих матеріалів і, як не дивно, навіть зараз багато людей повертаються до ідеї спати на настільки твердих матрацах, що практично нагадує його відсутність. Наприклад, в Азії безліч готелів з ліжком в стилі Вестерн (де доступні або дерев’яні ліжка, або на шкурах тварин спати доведеться).

А як же щодо подушок?

Ми, звичайно, не народилися з подушками, але вони дійсно покращують якість нашого сну – і цієї причини вистачає, що б продовжувати користуватися ними. І навіть в ті часи, коли ще небыло подушок з гусячого пера, ми ж використали власне передпліччя і плече для підтримки нашої великої голови. Традиційна китайська подушка є дерев’яним блоком, який і кладуть під голову; інші люблять спати на підлозі, поклавши під голову кулак.

Вибір матраца або подушки настільки індивідуальний, як вибір взуття; нас виростили прищепивши любов до м’якого, розпестили, і тепер перемикання до жорсткого матраца (чи взагалі без нього) може викликати часті болі, тому що організм повинен перебудуватися до нових умов. Так що, якщо за даних умов сну у Вас не болить спина і немає дискомфорту, продовжуйте дотримуватися тих же звичних характеристик при виборі нового матраца.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...